Historia biegu

ÓSMA EDYCJA

 

Po raz ósmy spotkaliśmy się w Wyrach, aby wesprzeć osoby w potrzebie i pokonać własne rekordy. Celem charytatywnym VIII edycji biegu była pomoc dla Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, który mieści się w naszej wsi.

Ponad 350 osób pokonało 10 km, a po biegu zostali nagrodzeni brawami oraz pamiątkowymi medalami!
Biegacze, publiczność i pogoda znowu dopisały. Wiele atrakcji dla najmłodszych i rodzinny charakter imprezy sprawiły, że zapamiętamy tę edycję na długo.

SIÓDMA EDYCJA

Siódma, wyjątkowa „Covidowa” edycja odbyła się online. Dostosowując się do wymogów oraz zasad panujących podczas pandemii, każdy ze 120 zapisanych biegaczy miał za zadanie przebiec lub przejechać 10 km trasę i podzielić się zdjęciem oraz pokonaną trasą na naszym Facebook’owym profilu. Startujący w siódmej edycji Biegu Wyrskiego biegacze otrzymali pamiątkowe medale oraz koszulki. Celem charytatywnym było wsparcie pieniężne WOŚP podczas walki z pandemią COVID-19.

SZÓSTA EDYCJA

Podczas szóstej edycji wróciliśmy do „starej” leśnej trasy, gdzie biegacze mogli większość trasy pokonać w cieniu. Na starcie pojawiło się ponad 400 zawodników. Staraliśmy się pomóc Patrykowi Niekłaniowi w powrocie do zdrowia po ciężkim wypadku. Jak zwykle mogliśmy liczyć na pomoc społeczności lokalnej oraz władz samorządowych.

PIĄTA EDYCJA

Piąte jubileuszowe spotkanie w Wyrach to duże zmiany. Pierwszy raz sprzedaliśmy wszystkie 500 pakietów startowych. Zmieniliśmy trasę i tym razem biegliśmy dwie pętle po 5km z atestem PZLA. Staraliśmy się pomóc mamie Tomka Długosza.

Jak zwykle mogliśmy liczyć na pomoc społeczności lokalnej oraz władz samorządowych. Pierwszy raz animuszu wszystkim biegaczom dodawały aż cztery zespoły muzyczne.

CZWARTA EDYCJA

Po raz czwarty spotkaliśmy sie aby wesprzeć osobę w potrzebie i pobić własne rekordy. Celem charytatywnym biegu była pomoc Agacie w zakupie Cyber-oka do komunikacji za pomocą wzroku.
Ponad 400 osób spisało się na medal i pokonało 10 km ustalając nowy rekord trasy. Biegacze, publiczność i pogoda znowu dopisały. Wiele atrakcji dla najmłodszych i rodzinny charakter imprezy sprawiły, że zapamiętamy tę edycję na długo. Czekamy z niecierpliwością na V edycję.

TRZECIA EDYCJA

W Wyrach spotkaliśmy się po raz trzeci. Bohaterem tegorocznej edycji był Ignaś, któremu tak samo jak jego rodzicom należy się miejsce na podium za wytrwałość w codziennej walce. III edycja obfitowała w wiele zmian m.in. ustalenie nowego rekordu trasy, nagrody pieniężne. Pogoda znowu spisała się na medal i blisko 400 biegaczy zmagało się z dystansem 10 km. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Patronem III Biegu Wyrskiego był Urząd Gminy Wyry a sam bieg był częścią obchodów z okazji 25-lecia Gminy.

DRUGA EDYCJA

Drugą edycję biegu swoim patronatem objęła firma Combikol. Tym razem pomagaliśmy 6-letniemu  Kacperkowi chorującemu na najcięższą postać dystrofii mięśniowej. Maszyna informacyjna znów ruszyła. TVP Katowice, radio Ekspress, największe portale biegowe, kilkutysięczne grono użytkowników mediów społecznościowych, mieszkańcy gminy i sąsiednich miast pomogli nagłośnić i rozpropagować drugą edycję. Zebrane fundusze pozwoliły kontynuować rehabilitacje Kacperka.

PIERWSZA EDYCJA

Pierwsza edycja Biegu Wyrskiego została zainicjowana jako charytatywny bieg dla Mariusza Smaruj, nastolatka walczącego ze złośliwym nowotworem. Dzięki naszym staraniom Mariusz otrzymał kilkanaście tysięcy złotych  wsparcia oraz trafił pod skrzydła fundacji. Odpowiedzialność głównego sponsora przyjęła na siebie firma Volvo Euro-Kas. Wydarzenie spotkało się z niezwykle pozytywnym odbiorem biegaczy i lokalnych władz. Z  jednorazowego przedsięwzięcia zrodziła się idea cyklicznego wydarzenia.